Батькам про права дитини

Що батьки можуть зробити для своєї дитини?

· Пам’ятати, що дитина – це окрема особистість, яка має власні почуття, бажання, думки, потреби, які слід поважати.

· Забезпечити її фізичну безпеку. Переконатися, що вона знає екстрені номери 101, 102, 103, 104, імена та номери близьких родичів і сусідів.

· Навчити її казати «ні», навчити захищатися, поводитись безпечно.

· Негайно припинити фізичну і словесну агресію стосовно дитини та інших людей.

· Знайти час для щоденної щирої розмови з дитиною. Ділитися з нею своїми почуттями й власними думками.

· Пам’ятати про її вік та про те, що вона має свої особливості.

· Залучати її до обговорення тих сімейних проблем, які можуть бути для неї доступними.

· Залучати дитину для створення сімейних правил.


Рекомендації батькам щодо виховання дітей

1. Повірте в неповторність своєї дитини, у те , що вона – єдина, унікальна, не схожа на жодну іншу і не є вашою точною копією. Тому не варто вимагати від неї реалізації поставленої вами життєвої програми і досягнення поставленої вами мети. Дайте їй право прожити власне життя.

2. Дозвольте дитині бути собою, зі своїми вадами, вразливими місцями та чеснотами. Приймайте її такою, яка вона є. Підкреслюйте її сильні властивості.

3. Не соромтеся виявляти свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що будете любити її за будь-яких обставин.

4. Не бійтеся «залюбити» своє маля: садіть його собі на коліна , дивіться йому в очі, обіймайте та цілуйте, коли воно того бажає.

5. Обираючи знаряддя виховного впливу, вдавайте здебільшого до ласки та заохочення, а не до покарання й осуду.

6. Намагайтеся, щоб ваша любов не перетворилася на вседозволеність і бездоглядність. Установіть чіткі межі дозволеного (бажано, щоб заборон було не багато – лише найголовніші) і дозвольте дитині вільно діяти в цих межах. Неухильно дотримуйтеся встановлених вами заборон і дозволів.

7. Ніколи не давайте дитині особистих негативних оцінних суджень: «ти поганий», «ти брехливий», «ти злий». Оцінювати треба лише вчинок. Треба казати: «Твій вчинок поганий, але ж й ти хороший і розумний хлопчик (дівчинка) і надалі не повинен так робити».

8. Намагайтесь впливати на дитину проханням – це найефективніший спосіб давати їй інструкції. Якщо прохання не виконується, треба переконатися , що воно відповідає віковим можливостям дитини. Лише тоді можна вдаватися до прямих інструкцій, наказів, що буде досить ефективним до дитини, яка звикла реагувати на прохання батьків.

І тільки у випадку відвертого непослуху батьки можуть думати про покарання. Цілком зрозуміло, що воно має відповідати вчинку, а дитина повинна розуміти, за що її покарали.

Батьки самі вирішують, як покарати, але майте на увазі , що фізичне виховання – найтяжчий за своїми наслідками засіб покарання. Дитина повинна боятися не покарання, а того, що вона може прикро вразити вас. Покарано – вибачено. Сторінку перегорнуто. Про старі гріхи – жодного слова! Покарання не має сприйматися дитиною як перевага вашої сили над її слабкість, як приниження.

9. Не забувайте, що шлях до дитячого серця пролягає через гру. Саме у процесі гри ви зможете передати необхідні навички, знання, поняття про життєві правила і цінності, зможе краще зрозуміти одне одного.

10. Частіше розмовляйте з дитиною, пояснюйте їй незрозумілі явища, ситуації, суть заборон та обмежень. Допоможіть їй навчитися висловлювати свої бажання, почуття і переживання, тлумачити поведінку свою та інших людей.

11. Нехай не буде жодного дня без прочитаної разом книжки (день варто закінчувати читанням доброї, розумної книжки).

12. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Щодня цікавтесь її справами, проблемами, переживаннями, досягненнями.

13. Дозволяйте дитині малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити, працювати з конструктором. Заохочуйте її до цього, створюйте умови.

14. Відвідуйте разом театри, організовуйте сімейні екскурсії, знайомлячи дитину з населеним пунктом, в якому ви мешкаєте.

15. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички та любов до праці (підтримуйте ініціативу й бажання допомогти вам).


Рекомендації батькам підлітків, схильних до правопорушень

1. Намагайтеся завжди бути позитивним прикладом для своєї дитини, законослухняним громадянином своє країни.

2. Змалечку прищеплюйте повагу до закону, прав людини.

3. Проявляйте витримку, терпіння у спілкуванні з підлітком, обговоренні його протиправних учинків (дій).

4. Шляхом переконання, створення гідних та цікавих життєвих перспектив підтримуйте прагнення до законослухняності, вибору гідних друзів, дозвілля.

5. Відмовтесь від постійних повчань, не закріплюйте негативну оцінку їхніх учинків.

6. Ненав’язливо здійснюйте систематичний контроль за життям підлітка.

7. У процесі необхідного перевиховання змінюйте атмосферу в сім’ї, звичні форми поведінки, спілкування, контролю.

8. Сприяйте особистісному зростанню підлітка.

9. Висловлюйте йому свою довіру, схвалюйте досягнення, виробляйте вміння не тільки підкорятися, а й командувати.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.